Jan Bensliman

Als je dan toch iets achter laat, maak het dan tot iets waar jij trots op mag zijn en je kleinkinderen dankbaar.

Black and White

Ik fotografeer, sinds 1975, de eerste decennia uitsluitend in zwart/wit. 

Via inspiratoren als de Amerikaans fotograaf Ansel Adams, die voornamelijk landschappen fotografeerde, tot mensen als, Helmut Newton en Ed van der Elsken, die beiden de mens in al zijn vormen als voorkeurs- onderwerp, fotografeerden. 

Maar ook nieuwkomers als de Oostenrijkse, Ando Fuchs, die zowel in zijn landschap fotografie als in straat en portret fotografie, een enorme stilte weet te vangen. Fuchs is zo als ik zelf, vrijwel volledig autodidact.

Net als bij landschap en straat/portret- fotografie, speelt het moment en de compositie een doorslaggevende rol. Dat zie je ook bij de genoemde fotografen terug.

De uitdaging word in mijn ogen pas echt spannend en interessant, als aan de fotografie een concept of een visie ten grondslag ligt. Een van van de meesters op dat gebied is wat mij betreft Erwin Olaf.

Wordt vervolgd!

Ansel Adams, The Tetons and_the Snake River
Ansel Adams, The Tetons and_the Snake River
Helmut Newton - Sie Kommen (Naked and Dressed)
Helmut Newton - Sie Kommen (Naked and Dressed)
Ed van der Elksen - Jeu de Paume
Ed van der Elksen - Jeu de Paume
Ando Fuchs In the silence lies the power part-1